Rekonstrukce a dostavba Střediska volného času Trutnov

Ceny:
Cena předsedy Senátu parlamentu České Republiky v soutěži Stavba roku 2019
Soutěže: Stavba roku 2019
Zkráceně: Rekonstrukce a dostavba Střediska volného času Trutnov
Ulice: Na Nivách 568
Město: Trutnov
Kraj: Královéhradecký

Popis objektu:

Cílem bylo maximálně využít potenciálu stávajícího objektu a doplnit jej tak, aby provozně i esteticky vyhovoval svému novému účelu. V objektu stávající sportovní haly jsou nadále umístěny provozy související se sportovními aktivitami.

Nejjižnější část objektu byla odstraněna a na jejím místě se nachází nová vstupní hala, na kterou navazují další provozy. V severní přístavbě je umístěna horolezecká stěna (vevnitř i vně objektu). Stávající objekt a jižní přístavba je dvoupodlažní, přístavba v severní části je s ohledem na požadavky lezecké stěny, třípodlažní. Část stávajícího objektu je podsklepená. Střechy všech částí objektu jsou ploché a opticky podporují linearitu objektu. Stejně fungují i výrazné balkóny a markýzy, které jsou jako součást obou přístaveb a zajišťují zakrytí prostor u hlavního vstupu do objektu a před horolezeckou stěnou. U hlavního vstupu je krytá terasa na úrovni vstupního podlaží využita pro předzahrádku navrženého gastro provozu. U horolezecké stěny je zastřešený prostor určen pro venkovní tanec, případně bouldering a další aktivity. Osazení do terénu vychází z výškového osazení stávajícího objektu, aby byl zajištěn bezbariérový přístup do celého objektu. Vzhledem k rovinnému charakteru pozemku, je tak zajištěn i pohodlný vstup do objektu ze tří stran. Základním materiálem použitým na fasády je bílá silikonová omítka. Části obvodových stěn, zejména mezi okny, jsou obloženy fasádními deskami Cembrit Metro ve světle zeleném a tmavě zeleném odstínu. Doplňkovým materiálem fasád je dřevěný obklad ve světlém odstínu dřeva.

Typologický druh stavby: Stavby pro kulturu a osvětu (kina, divadla, knihovny, kongresová centra, muzea, koncertní sály, církevní stavby)
Kategorie: Rekonstrukce a dostavba
BIM: Ne
Autor: Martina Rosová
Michal Rosa
Dana Peterková
Rosa - Architekt s.r.o.
Projektant: JIKA-CZ s.r.o.
Dodavatel: BAK stavební společnost, a.s.
Přihlašovatel: BAK stavební společnost, a.s.
Investor: Město Trutnov
Plány:
Situace
Další soubory:
Články: