Obchodní dům na rohu Spálené ulice a Národní třídy vznikl na místě novogotického Šlikova paláce podle návrhu Miroslava Masáka, Johna Eislera a Martina Rajniše z libereckého ateliéru SIAL, který v roce 1968 založil autor ještědského vysílače Karel Hubáček. Máj se zákazníkům otevřel 21. dubna 1975. V roce 2006 ministerstvo kultury prohlásilo dům kulturní památkou.
V roce 1975 byl obchodní dům otevřen pod názvem Prior 02. Až po roce 1989 byl známý jako Máj. V průběhu dalších desetiletí vystřídal názvy Kmart, Tesco, My. Od roku 2007 je dům chráněn jako kulturní památka České republiky.
Od roku 2022 prošel Máj ve vlastnictví společnosti Amadeus Real Estate rozsáhlou rekonstrukcí. Budova se znovu otevřela 24. června 2024 pod názvem Máj Národní. Atraktivní místo pro turisty i každodenní život Pražanů nabízí na ploše více jak 17 000 m2 obchody, gastro i zábavní park House of Fun Prague.
Fasádu domu zdobí umělecké dílo sochaře Davida Černého – dvě několikametrové pohyblivé plastiky motýlů, jejichž trupy budou tvořit napodobeniny stíhaček spitfire.