7. Muzeum berounské keramiky

Ceny:
CENA ZA STAVBU, KTERÁ NEJLÉPE ROZVÍJÍ KULTURNÍ HODNOTY KRAJINY NEBO OKOLNÍ ZÁSTAVBY v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2016
Soutěže: Stavba roku Středočeského kraje 2016
Zkráceně: Muzeum berounské keramiky
Ulice: Zámečnická
Město: Beroun
Kraj: Středočeský
Počet hlasů: 28

Popis objektu:

Jedná se o rekonstrukci památkově chráněného objektu, snahou bylo co nejvíce zachovat původní konstrukce - viz. textová příloha. Muzeum keramiky se nachází na území městské památkové zóny Beroun, v Zámečnické ulici, v těsném sousedství nám. Joachima Barranda. Dům je součástí městského hradebního opevnění. Objekt je dopravně napojen z ul. Zámečnická, ze které je napojen i novými kanal. a vodovod. přípojkami. Parkování je zajištěno v parkovacím domě vzdáleném 3min. chůze, který je v majetku Města Beroun. Dům ČP.14 tzv. Reinův dům má barokní původ s klasicistní přestavbou z roku 1810. Součástí objektu je i obdélná věž (tzv.hláska) patřící k městskému hradebnímu opevnění (kulturní památka č.15384/2-28) . Původní kotel na tuhá paliva byl nahrazen novým kondenzačním kotlem, čímž došlo ke snížení emisí v nejbližším okolí budovy. Objekt je díky své památkové ochraně pouze částečně bezbariérový, jsou zachovány původní konstrukční výšky se schodišti do 1. patra a do půdních prostor.

Typologický druh stavby: Stavby pro kulturu a osvětu (kina, divadla, knihovny, kongresová centra, muzea, koncertní sály, církevní stavby)
Kategorie: Rekonstrukce
Energetický štítek: E
BIM: Ne
Náklady: 8428205 kč
Autor: Ing. Tomáš Petráň
CINEPOINT, s.r.o.
Projektant: SUDOP Project Plzeň a.s.
MKC Beroun, příspěvková organizace Města Beroun
Dodavatel: JEŽ, spol.s.r.o.
Přihlašovatel: Město Beroun
Investor: Město Beroun