28. Vzorový e4 dům - Újezd u Průhonic

Soutěže: Stavba roku 2021
Zkráceně: Vzorový e4 dům - Újezd u Průhonic
Ulice: Nad Mlýnským rybníkem 640/24
Město: Praha-Újezd u Průhonic
Kraj: hl. m. Praha
Počet hlasů: 216

Popis objektu:

V programu Wienerberger e4 dům byl postaven první vzorový dům e4 v České republice. Tento cihlový rodinný dům byl postaven nedaleko Prahy, v Újezdu u Průhonic, pro rodinu Ing. Karla Vlčka.

Projekt prvního vzorového e4 domu pochází z dílny Ing. arch. Bohumila Brůži. Jako vítězný projekt jej ocenila odborná porota v rámci architektonické soutěže e4 – cihlový dům budoucnosti, kterou uspořádala v roce 2017 společnost Wienerberger.

Konstrukční řešení

První vzorový e4 dům je naprojektován dle principů e4, tj. jedná se o dům s celokeramickou obálkou z cihelného zdiva Porotherm T Profi, pálené střešní krytiny Tondach Figaro 11 včetně systému nadkrokrevní PIR izolace iRoof. Konstrukčně je využito systému jednovrstvého obvodového zdiva. Dům je postaven dle standardů domu s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB). Obálku domu doplňují okna VEKRA a střešní okna VELUX. Dále jsou v domě výrobky inteligentní domácnosti od ABB, kotvící technika fisher international, izolace a sádrokartony ISOVER Saint-Gobain a vnitřní omítkový systém Baumit. Dům je osazen komínovým systémem značky SCHIEDEL a potrubím PIPELIFE, Designovým i funkčním prvkem jsou pak fasádní pásky Terca a velkoformátová dlažba Semmelrock. Koupelny domu byly osazeny výrobky z portfolia společnosti SIKO.

Dispozice vzorového e4 domu

Dům e4 je navržen pro 4 až 5člennou rodinu s dispozicí 6+kk o celkové užitné ploše 257 m2. V přízemí se nachází společenská část domu s obývacím pokojem a kuchyní s vazbou na prostornou terasu, pak pokoj pro hosty a další zázemí domu, jako je dvougaráž a úložné prostory. Do podkroví je situována klidová část domu se dvěma dětskými pokoji, koupelnou s východem na terasu a ložnicí s vlastní šatnou a koupelnou.

Typologický druh stavby: Stavby pro bydlení (bytové domy, rodinné domy, domy pro seniory)
Kategorie: Novostavba
BIM: Ne
Autor: Bohumil Brůža
Projektant: Ing. arch. Bohumil Brůža
Dodavatel: Harmony SZ, a.s. / Wienerberger e4 dům
Spoluautor: Wienerberger s.r.o.
Přihlašovatel: Wienerberger s.r.o.
Investor: soukromý investor
Plány:
Další soubory:
Články: