24. Odlehčovací služba Honkova, Hradec Králové

Soutěže: Stavba roku 2022
Zkráceně: Odlehčovací služba Honkova, Hradec Králové
Ulice: Honkova 1039
Město: Hradec Králové
Kraj: Královéhradecký
Počet hlasů: 331

Popis objektu:

V jihozápadní části zastavěného území Hradce Králové na Pražském předměstí v ulici Honkova vyrostla nová budova odlehčovací služby. Objekt bude sloužit jako zařízení sociálních služeb určené pro terénní, ambulantní nebo pobytové služby pro osoby se sníženou soběstačností, o které je jinak pečováno v jejich přirozeném prostředí. Je určen na přechodnou dobu max. 3 měsíců.

Objekt je navržen o celkové kapacitě 35 lůžek. V rámci objektu jsou kromě ubytovací části také související provozovny (inspekční pokoje, přípravna a výdej dovezených jídel, jídelna, tělocvična, klubovna, střešní terasy, zázemí pro zaměstnance, prádelna, či společné prostory pro návštěvy).

Stavba reflektuje prvorepublikovou architekturu a je navržen na půdorysu nesouměrného tvaru písmene U a maximálně tak využívá možnosti pozemku. Skládá se ze střední části a dvou křídel. Střední část je podsklepená se třemi nadzemními podlažími. Obytné křídlo směrem na SZ je nepodsklepené se dvěma nadzemními podlažími. Objekt je zděný a zastřešují ho rovné střechy. Část z nich je využita jako zelená střecha, část jako střešní pochozí terasa a střecha nad 3. NP je nepochozí. Fasády jsou řešeny jako omítané v kombinaci bílé a šedé, zčásti jsou obkládané režnými cihelnými pásky.

Typologický druh stavby: Stavby pro zdravotnictví (nemocnice, zdravotní střediska, polikliniky, léčebné lázeňské budovy)
Kategorie:
BIM: Ne
Plány:
Další soubory:
Články: