Vývojové inovační centrum modularity Vizovice

Soutěže: Stavba roku 2022
Zkráceně: Vývojové inovační centrum modularity Vizovice
Ulice: Říčanská 1191
Město: Vizovice
Kraj: Zlínský

Popis objektu:

Stavba byla vybudována za účelem nové reprezentativní budovy pro soustředění týmu pracovníků na vývoji a inovacích výrobkových řad modulů společnosti KOMA MODULAR s.r.o.
Ve Vývojovém inovačním centru modularity se specialisté zabývají vývojem nových výrobních řad modulů, inovacemi a dalšími pracemi v oblasti modulární výstavby v oblastech konstrukčních, statiky, výrobních technologií, procesů IT a BIM/CAD/PDM.
Na tomto objektu firma prezentuje konstrukční, tvarové a umělecké možnosti modulární architektury z modulárních prvků, které sama vyrábí.
Stavba je modulární a je členěna na celkem 12 konstrukčních celků. Nový systém z atypických modulů spočívá v kombinaci prostorových a plošných modulů. Na základech jsou uloženy podlahové plošné moduly. Na ně prostorové lichoběžníkové moduly, které obsahují veškeré vybavení a zázemí (toalety, technická místnost, sklady, kuchyňka, multimediální místnost, vzorkovna apod.). Tyto moduly fungují jako sloupy, které vynášejí moduly střech. Hlavní prostor není
vyskládán z modulů, ale je tvořen volným prostorem mezi lichoběžníkovými moduly.

Typologický druh stavby:
Kategorie:
BIM: Ne
Plány:
Další soubory:
Články: