61. Stavební úpravy a přestavba fotbalových kabin Sobíňov

Soutěže: Stavba roku 2022
Zkráceně: Stavební úpravy a přestavba fotbalových kabin Sobíňov
Ulice:
Město: Sobíňov
Kraj: Vysočina
Počet hlasů: 5257

Popis objektu:

Objekt fotbalového zázemí je dvoupodlažní zastřešený pultovou střechou. Díky možnosti jednostranného osvětlení vnitřních prostor vzniklo zajímavé hmotové řešení.

Do základní hmoty s pultovou střechou byla vložena dvojice vyvýšených hmot s opačným sklonem zastřešení. Nižší podlouhlá část s čelním prosklením tvoří nadsvětlík vnitřních šaten sportovců a přináší dostatek přirozeného světla do nitra dispozice.

Druhá výrazně prosklená hmota je vyvýšená klubovna s dechberoucím výhledem na hrací plochu fotbalového hřiště. Střídáním sklonů pultových střech vznikla zajímavá hra světla a stínů nejen uvnitř budovy. Netradiční hmotové řešení a fasáda strukturovaná dřevěným obkladem a tenkovrstvé omítky komunikuje s venkovským prostředí původní zástavby obce a zároveň vytváří výraznou dominantu nejen fotbalového areálu.

Unikátní architektonické řešení stavby provedené ve vysoké kvalitě s využitím moderních technologií a materiálů, které je příkladem moderního řešení sportovního a společenského prostoru v srdci malebné obce na Vysočině, kde by člověk tak zajímavou stavbu nečekal.

Typologický druh stavby:
Kategorie:
BIM: Ne
Plány:
Další soubory:
Články: