Bytové domy Mýtka Stará Boleslav

Ceny:
Cena veřejnosti / Cena CNN Prima NEWS v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2023
Soutěže: Stavba roku Středočeského kraje 2023
Zkráceně: Bytové domy Mýtka Stará Boleslav
Ulice:
Město: Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
Kraj: Středočeský

Popis objektu:

1.etapa bytových domů (SO1, SO2 a SO3) byla zasazena mezi již dokončené ul. Generála Sedláčka a ul. Hlavenecká a připravované ul. Táhlá a ul. Všetatská –v Brandýs nad Labem - Stará Boleslav.

1.etapa výstavby BD v lokalitě Mýtka zahrnuje celkem 6 třípodlažních bytových domů (139 bytů) rozdělených do stavebních objektů SO1 – SO3, jež jsou v úrovni 1.PP mezi sebou propojeny podzemními garážemi (167 garážových míst) přístupnými vjezdy z ul. Hlavenecká resp. ul. Táhlá. Architektonické řešení jednotlivých domů klade důraz především na nezbytné příslušenství jednotlivých bytů – balkóny či terasy s předzahrádkami v úrovni bytů v 1.NP, na dostatečné proslunění bytů (zajištěné francouzskými okny), bezbariérový přístup všech podlaží pomocí výtahu v každém domě a také vytvoření příjemného vnitroblokového – odpočinkového parteru s vodní plochou a dětským hřištěm. Skladba bytů v jednotlivých domech je různorodá od malometrážních (1+KK, 2+KK) po větší – rodinné byty (3+KK a 4+KK) s umístěním ve všech třech nadzemních podlažích s tím, že v úrovni 1.NP jsou domy doplněny sklepními kójemi + potřebným vybavením bytových domů (kolárna s mycím koutem, sklepní kóje, úklid) a v úrovni 1.PP je každý stavební objekt vybaven plynovou kotelnou, která zajišťuje i ohřev TUV.

Konstrukčně se jedná o kombinaci železobetonových monolitických stěn se stěnami z keramických cihelných tvárnic. Plastové okna a hliníkové dveře na společných prostorách. Střešní plášť plochých střech z PVC fólie a tepelné izolace EPS. Fasáda ETICS - EPS + omítka částečně s hrubozrnným dekorem. Založení objektu je na betonových pilotách. Výrazným prvkem fasád jsou stínící paravány z HPL desek značky Fundermax s imitací dřevo a betonového dekóru. Nášlapná vrstva balkónů byla navržena z kamenného koberce - litá směs z přírodního kamene a speciálního pojiva. Již v prvotních fázích projektové dokumentace bylo počítáno s možností osazení nabíjecího wallboxu k parkovacímu stání ve společné garáži. Vybraná místa jsou tak osazeny třífázovou 22kW nabíječkou Terra AC od firmy ABB. Dalším významným dodavatelem je firma Gerhardt Braun  Slovakia k. s.. Vedle systémových dělících příček sklepních kójí dodala i systémové přístřešky pro komunální odpad s opláštěním z perforovaného lakovaného plechu.

Typologický druh stavby:
Kategorie:
BIM: Ne
Autor: Aleš Mňuk
Projektant: PROUNI CZ s.r.o.
Dodavatel: UNISTAV CONSTRUCTION a.s.
Přihlašovatel: UNISTAV Invest, s.r.o.
Investor: UNISTAV Invest, s.r.o.
Plány:
Další soubory:
Články: