Villa Resort Beroun

Soutěže: Stavba roku Středočeského kraje 2023
Zkráceně: Villa Resort Beroun
Ulice: U Pražské čáry
Město: Beroun-Závodí
Kraj: Středočeský

Popis objektu:

Villa Resort Beroun leží v krásné lokalitě kopcovité krajiny Berounska, na návrší v přímém sousedství golfového klubu. Majitelé tak ocení klid a intimitu bydlení v náruči přírody, daleké výhledy po zdejší rozmanité krajině, a zároveň komplexní občanskou vybavenost okresního města.

Moderní a současné architektonické řešení a účelně navržené vnitřní prostory ve vysokém standardu provedení splňují veškeré nároky na komfortní rodinné bydlení. Součástí každé vily je garáž a zahrada a velkoryse jsou řešeny také prostory pro ukládání potřebného vybavení. Domy splňují přísná kritéria na úsporný provoz a šetrnost vůči životnímu prostředí při zachování nízkých provozních nákladů.

 

Promyšlené dispoziční řešení jednotlivých domů je založené na vertikálním zónování společenského a klidového provozu s důrazem na propojení vnitřního prostoru s vnějším prostředím. Přízemí slouží jako vstupní podlaží s halou, na kterou navazují prostory zázemí a hlavní obytná místnost slučující funkce kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Velkorysá prosklená stěna spojuje každý obývací pokoj s terasou a zahradou. V dalších nadzemních podlažích jsou schodištěm přístupné prostory

ložnic se zázemím.

 

Autorem návrhu je Petr Vacek a jeho architektonický ateliér Expert Architects.

Typologický druh stavby:
Kategorie:
BIM: Ne
Autor: Ing. Petr Vacek
Projektant: Expert Architects
Dodavatel: EBM Construct
Přihlašovatel: EBM Partner a.s.
Investor: EBM Partner a.s.
Plány:
Další soubory:
Články: