9. Rezidence Pod Lesem, Milovice

Soutěže: Stavba roku Středočeského kraje 2021
Zkráceně: Rezidence Pod Lesem, Milovice
Ulice: Zátopkova 662
Město: Milovice - Mladá
Kraj: Středočeský
Počet hlasů: 83

Popis objektu:

Původní objekt byl vybrán především kvůli jeho skvělé poloze v klidné části rozvíjejících se Milovic, hned vedle Juventského lesa a zároveň v docházkové vzdálenosti k široké občanské vybavenosti (obchodní domy, radnice, vlakové nádraží, škola, školka, pošta, knihovna do 5-10 minut), což ve všech ohledech splňovalo podmínky našeho investičního plánu na revitalizaci starého objektu na bytový dům. 

K objektu v době koupě, ke které došlo v roce 2019 již existovalo stavební povolení, které nabylo právní moci v roce 2009 a bylo prodlouženo až do srpna roku 2021. Následně byla vyhotovena dokumentace pro provedení stavby a tudíž bylo možné zahájit realizaci, která byla dokončena začátkem roku 2021. 

Rekonstrukce spočívala ve vybudování nástavby (4., 5. a 6.NP), dvou symetrických přístaveb do severovýchodní části a celkové adaptaci prostor na byty, spolu se suterénním technickým podlažím. V rámci stavebních úprav došlo k odstranění některých konstrukcí a příček, vybourání, resp. zvětšení stavebních otvorů pro osazení nových oken a dveří. Původní nosný konstrukční systém cihelných stěn a železobetonových trámečkových stropů byl zachován. 

Stavebně byl řešený adaptovaný prostor opraven komplexně – nová střešní kce. vč. krytiny, nové rozvody, štukové omítky, souvrství podlah, výplně otvorů a nové zámečnické konstrukce. Veškeré skladby konstrukcí a detaily byli navrženy ze soudobých materiálů, s důsledkem na dodržení platných ČSN a souvisejících předpisů.  

Typologický druh stavby: Stavby pro bydlení (bytové domy, rodinné domy, domy pro seniory)
Kategorie: Novostavba
BIM: Ne
Autor: ASPECT DESIGN, s.r.o.
Projektant: ASPECT DESIGN, s.r.o.
Ing. Bohumil Ouda
Dodavatel: Milovice Pod Lesem s.r.o.
STAV - TECH - CAR, s.r.o.
Přihlašovatel: Milovice Pod Lesem s.r.o.
Investor: Milovice Pod Lesem s.r.o.
Plány:
Další soubory:
Články: