35. Wellness SEN, Senohraby

Soutěže: Stavba roku Středočeského kraje 2021
Zkráceně: Wellness SEN, Senohraby
Ulice: Malostranská 344
Město: Senohraby
Kraj: Středočeský
Počet hlasů: 345

Popis objektu:

Wellness Infinit SEN byl vybudován v zámecké zahradě hotelu Sen, na základě konceptu Studia Reaktor Magická zahrada. Vznikla tak oáza klidu a odpočinku, která v sobě skývá šest druhů tajuplných saunových truhel a ochlazovací jezírko.

Hotelovým hostům i hostům zvenčí jsou k dispozici bylinková, medová, finská panoramatická sauna, ovocná sauna a tepidárium, rovněž ochlazovací jezírko, jehož teplota se mění v závislosti na počasí, a ochlazovny.

Nechybí zde ani již tradiční ceremoniální sauna s kapacitou až 60 osob. Hosté mohou využívat jak venkovní, tak vnitřní relaxační zóny, kde mohou odpočívat na lehátkách nebo se občerstvovat u fresh baru. Součástí wellness Infinit SEN jsou také masérny se širokou škálou masáží, rituály a zážitkové balíčky pro páry i jednotlivce za zvuku příjemné relaxační hudby.

Celý complex se rozkládá na velkorysém pozemku o ploše 3000m2. Celková zastavěná plocha je 1 200m2. Venkovní objekty jsou řešeny jako jednotlivé samostatné buňky tvořené unikátním Fagus System Container. Všechny jsou obloženy dřevem, které vytváří příjemnou a pohodovou atmosféru. Střechy saun jsou pokryty extenzivními zelenými střechami, tak,aby ubytovaní hosté hotelu měli příjemný pohled do zeleně. Mezi jednotlivými objekty jsou udělány parkové úpravy, kterým vévodí strom života. V zázemí saun je Magický les, který vybízí k k relaxaci po saunování a osvěžení v ochlazovacím jezírku. Toto jezírko je obklopeno zahradními dekoracemi a nasvětleno příjemným osvětlením tak, aby vytvářelo pohodovou a intimní atmosféru.

Typologický druh stavby:
Kategorie:
BIM: Ne
Autor: Studio Reaktor s.r.o.
Projektant: BLACKBACK s.r.o.
Přihlašovatel: Resort Senohraby, a.s.
Investor: Resort Senohraby, a.s.
Plány:
Další soubory:
Články: